Czy warto zlecić proces rekrutacji obcokrajowców agencji pracy?

Krawcowa

Walcząc z rosnącymi brakami kadrowymi we wszystkich gałęziach gospodarki, polscy pracodawcy kierują uwagę na rozwiązania „z zewnątrz” swoich przedsiębiorstw, czyli na przykład na usługi agencji pracy tymczasowej. Na jakich zasadach przebiega ten rodzaj współpracy?

Jak wyjaśnia Smart Work, działalność agencji pracy tymczasowej skupia się na zatrudnianiu pracowników tymczasowych i delegowaniu ich do wykonywania prac w określonym czasie na rzecz i pod kierownictwem danego klienta. Działalność agencji pracy tymczasowej opiera się na ustawie o instytucjach rynku pracy. Zadaniem agencji pracy tymczasowej jest dostarczanie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, którzy podejmują pracę w określonym wymiarze czasowym. Oprócz tego, również po stronie APT leży proces rekrutacyjny, obowiązki dokumentacyjne, kwestia wypłaty wynagrodzenia oraz odprowadzanie składek ZUS, pozostawiając pracodawcom-użytkownikom bezpośredni nadzór nad pracą i odpowiedzialność za jej efekt.

Jakie korzyści płyną z tego typu formy współpracy? Z pewnością agencje pracy tymczasowej umożliwiają zmniejszenie kosztów zatrudnienia oraz pozbycie się obowiązku zajmowania się procesem rekrutacyjnym i dokumentacją pracowniczą. Co więcej, przedsiębiorcy zyskują możliwość umiejętnego dostosowania i zarządzania kadrą pracowniczą, dopasowując ją do aktualnego zapotrzebowania firmy i tym samym gwarantując stabilność prowadzonego biznesu.

W przypadku doboru pracowników, podstawą działania agencji pracy jest analiza aktualnych potrzeb klienta, na które wpływa sytuacja w danej branży, struktura organizacji pracy w zakładzie oraz sama infrastruktura przedsiębiorstwa. Dopiero na podstawie tego badania, można zaproponować konkretne rozwiązania umożliwiające optymalizację działań i uzupełnienie braków kadrowych.

Zostaw wiadomość

flagi kontaktowe
+48 74 648 70 47
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
Tylko kontakty B2B
pon. - pt. 8:00 - 18:00
sob. - niedz. nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska