Jak wygląda współpraca z agencją pracy?

Krawcowa

Pozyskiwanie i kierowanie zasobami ludzkimi w polskich przedsiębiorstwach staje się coraz bardziej problematyczne. Aby móc zachować stabilność prowadzonego biznesu, pracodawcy zaczęli coraz częściej korzystać z usług agencji pracy dostarczających pracowników z zagranicy. W jaki sposób przebiega współpraca z tego typu firmami?

Kluczem do każdej kooperacji jest odpowiednie rozpoznanie potrzeb danej firmy. Podstawową kwestią jest poznanie struktury przedsiębiorstwa i określenie aktualnych wymagań dotyczących rodzaju pracy, kwalifikacji pracowników oraz zmianowości. Oprócz tego, istotnym czynnikiem jest lokalizacja zakładu pracy i analiza miejscowego rynku nieruchomości, które są potrzebne w procesie relokacji zagranicznych pracowników. Jak widać, jest to bardzo złożony proces logistyczno-koncepcyjny, na podstawie którego w późniejszym czasie poszukiwani są w kilkuset miejscach pracownicy o odpowiednich dla danego klienta kwalifikacjach.

A jak wygląda sama współpraca ze Smart Work? Pracodawca decydujący się na współpracę z agencją pracy taką jak Smart Work może liczyć na całkowicie bezproblemowy tryb pozyskiwania kadry pracowniczej. Posiadając własne przedstawicielstwo, struktury, pracowników i partnerów biznesowych w różnych punktach za granicą, agencje pracy i firmy outsourcingowe posiadają stałe źródło dopływu wszelkiego rodzaju pracowników.

W przypadku Ukrainy, firma poszukuje pracowników poprzez sieć pięciuset współpracowników - partnerów biznesowych lub przedstawicielstwa. W innych krajach ilość tych punktów nie jest aż tak imponująca, jednak w porównaniu z możliwościami pojedynczej firmy sam proces poszukiwania nie sprowadza się jedynie do publikacji ogłoszenia w gazecie.

Co więcej, do każdego klienta zostaje przydzielony konkretny opiekun, a do zakładów pracy trafiają koordynatorzy, odpowiedzialni za wprowadzenie zagranicznych pracowników do pracy, nadzór nad ich zadaniami oraz rozwiązywanie ich problemów legislacyjnych i pobytowych. Ilości zasobów kadrowych są elastycznie dobierane i stanowią przedłużenie struktur organizacyjnych Partnera Biznesowego. Warto zaznaczyć, iż w kwestii nie sprawdzania się danego pracownika na konkretnym stanowisku, zostaje on zastąpiony bardziej odpowiednią osobą, a jemu samemu proponowane jest inne zajęcie lub przeniesienie do innego zakładu pracy. Współpraca jest więc dogodna jest nie tylko dla firmy, ale również dla dostarczanego przez agencję pracy pracownika.

Zostaw wiadomość

flagi kontaktowe
+48 74 648 70 47
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
Tylko kontakty B2B
pon. - pt. 8:00 - 18:00
sob. - niedz. nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska