Czym jest outsourcing procesów?

Krawcowa

Rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce sprawił, iż pracodawcy zaczęli sięgać po rozwiązania na zewnątrz swoich firm. Dzięki temu ogromną popularność zyskały usługi firm zajmujących się outsourcingiem procesów. Czym charakteryzuje się ta forma współpracy?

Z usług firm outsourcingowych lub agencji pracy tymczasowej najczęściej korzystają średnie i duże firmy związane z przetwórstwem przemysłowym albo z szeroko pojętą produkcją. Outsourcing procesów to usługa, w ramach której zewnętrzna firma organizuje pracę w strefie produkcyjnej klienta, biorąc odpowiedzialność za prawidłowy przebieg wydzielonej części procesu produkcyjnego klienta.

Firma outsourcingowa ma bezpośredni nadzór nad zleconymi pracami, takimi jak kontrola jakości, kompletacja zamówień, pakowanie lub sam załadunek. Co więcej, podczas współpracy klient i jego pracownicy nie mają bezpośredniego wpływu na bieżące działania firmy outsourcingowej wykonującej czynności na terenie zakładu pracy, gdyż płaci on za efekt prac.

Jakie korzyści wiążą się z tego typu formą współpracy? Dzięki wykonywaniu jasno określonych zadań przez wyspecjalizowanych pracowników, przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing procesów zyskują możliwość realizacji każdego projektu, nawet tego najbardziej wymagającego i długofalowego. W tym czasie klient może skupić się na innych, kluczowych obszarach działania firmy, bez przymusu organizacji pracy i przygotowania do niej swoich pracowników.

Z danych firmy Smart Work wynika, że outsourcing procesów jest częstszym zjawiskiem występującym na rynku, niż korzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Wynika to z jego konstrukcji, ponieważ w przeliczeniu na jedną godzinę pracy, outsourcing procesów jest po prostu tańszy.

Zostaw wiadomość

flagi kontaktowe
+48 74 648 70 47
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
Tylko kontakty B2B
pon. - pt. 8:00 - 18:00
sob. - niedz. nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska