Warto przeczytać

NASZ BLOG

Zalety zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Najczęściej spotykani w Polsce pracownicy zagraniczni to pochodzący ze Wschodu obywatele Ukrainy. Przybywają oni do Polski nie tylko po to, aby podjąć pracę, ale również aby na stałe funkcjonować w rzeczywistości naszego kraju.

Jest to wartość nadrzędna, która w powiązaniu z ułatwioną komunikacją predestynuje tego typu kadry pracownicze do uzupełniania wakatów.

Przeczytaj całość

Czym są usługi podwykonawcze procesów?

Rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce sprawił, iż pracodawcy zaczęli sięgać po rozwiązania na zewnątrz swoich firm. Dzięki temu ogromną popularność zyskały usługi firm zajmujących się usługami podwykonawczymi procesów.

Czym charakteryzuje się ta forma współpracy?

Przeczytaj całość

Samodzielna rekrutacja pracowników z zagranicy

Kluczowym elementem zachowania ciągłości działalności przedsiębiorstwa jest kadra pracownicza. W konsekwencji problemów z uzupełnianiem braków etatowych rodzimymi pracownikami, uwaga polskich pracodawców została skierowana w stronę potencjału pracowniczego cudzoziemców.

Jednak, czy zatrudnianie cudzoziemców „na własną rękę” jest dobrym rozwiązaniem?

Przeczytaj całość

Pracownicy z Dalekiego Wschodu w Polsce

Drastycznie zwiększające się zapotrzebowanie na pracę oraz emigracja pracowników z Ukrainy do innych krajów Europy Zachodniej powodują, iż polscy pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie kadry pracowniczej z Dalekiego Wschodu.

Czy tego typu praktyki są dobrym kierunkiem dla polskiej gospodarki?

Przeczytaj całość

Braki kadrowe – mamy na to rozwiązanie!

Z danych Smart Work wynika, że na chwilę obecną na polskim rynku pracy brakuje wszystkich rodzajów pracowników – zarówno tych wykonujących prace fizyczne, jak i umysłowe.

Polscy pracodawcy coraz mocniej stawiają na pracowników zagranicznych.

Przeczytaj całość
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
Pon. - Pt. 8:00 - 18:00
Niedziela - nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska