Warto przeczytać

NASZ BLOG

Kim jest pracownik z zagranicy?

Z danych Smart Work wynika, iż wśród obcokrajowców decydujących się na pracę w Polsce, przeważającym odsetkiem są pracownicy w wieku produkcyjnym – największą grupą z ponad pół miliona cudzoziemców są osoby w przedziale wiekowym 25 – 29 lat, a zaraz potem od 30 do 34 lat.

Do Polski ze Wschodu przyjeżdża bardzo dużo małżeństw oraz młodych osób.

Przeczytaj całość

Gdzie najbardziej potrzeba pracowników z zagranicy?

Niskie bezrobocie oraz rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych w Polsce doprowadził do sytuacji, iż pracownicy zagraniczni przestali być sposobem na oszczędność, lecz stali się ratunkiem dla funkcjonowania polskich firm. W jakich branżach i na jakich stanowiskach aktualnie odnotowuje się ich największą obecność?

Przeczytaj całość

Polski rynek pracy w 2019 roku - prognozy

Na kształt polskiego rynku pracy w kolejnych latach ma wpływ wiele różnych czynników, które dynamicznie redefiniują zasady jego funkcjonowania. W ubiegłym roku pracodawcy musieli zmierzyć się zarówno z poszukiwaniem i zatrudnieniem odpowiednich pracowników, jak i z zatrzymywaniem ich na dłużej.

Czy w 2019 roku problemy z wypełnianiem luk kadrowych w Polsce mogą być jeszcze większe?

Przeczytaj całość

Jaki był polski rynek pracy w 2018 roku?

Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Zmiany demograficzne, nowe regulacje prawne, sytuacja gospodarcza i geopolityczna kraju – to tylko niektóre z czynników, mające bezpośredni wpływ na to, jak w 2018 roku wyglądała sytuacja na rynku pracy.

Był to rok, w którym pracodawcy musieli zmierzyć się nie tylko z poszukiwaniem i zatrudnieniem odpowiednich pracowników, ale również z zatrzymywaniem ich na dłużej.

Przeczytaj całość
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
Pon. - Pt. 8:00 - 18:00
Niedziela - nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska