Warto przeczytać

NASZ BLOG

Pracownicy z byłych republik radzieckich czy z Dalekiego Wschodu?

Choć kadry pracownicze pozyskiwane z Dalekiego Wchodu trafiają do Polski już od dłuższego czasu, coraz częściej mówi się także o pozyskiwaniu pracowników z byłych republik radzieckich. Dzieje się tak z racji znaczących ilości pozytywnych cech odróżniających tego typu pracowników od tych z krajów Dalekiego Wschodu.

Przeczytaj całość

Czy zagraniczni pracownicy opuszczą nas w 2020 roku?

Już od pierwszego stycznia 2020 roku otwiera się dla pracowników spoza Unii Europejskiej rynek pracy w Niemczech. Szacunki działów HR wskazują na to, że wyjechać by mogła nawet połowa pracujących w Polsce Ukraińców. Czy jest na to realna szansa?

Przeczytaj całość

Pracownicy z terenów byłych republik radzieckich

Stale pogłębiający się deficyt kadrowy oraz emigracja pracowników z Ukrainy do innych krajów Europy Zachodniej zmusza polskich pracodawców do poszukiwania nowych źródeł zasobów pracowniczych. W rezultacie, coraz częściej mówi się o pozyskiwaniu pracowników z byłych republik radzieckich.

Przeczytaj całość

Skąd wziąć pracowników?

Wraz z postępującym rozwojem udogodnień dotyczących pracy oraz legalizacji pobytu w państwach ościennych takich jak Czechy, Słowacja i Niemcy, ilość imigrantów zarobkowych z Ukrainy w naszym kraju zaczęła maleć.

W konsekwencji, polscy pracodawcy zaczęli szukać innych rozwiązań, zapewniających im w perspektywie płynne funkcjonowanie przedsiębiorstw bez względu na odpływ ukraińskiej fali migracyjnej.

Przeczytaj całość

Pilnowanie jakości i zlecanie napraw

Popularny outsourcing, który polega na oddaniu zewnętrznemu przedsiębiorstwu zadań niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością, pozwala firmom na skupienie się na biznesie, a także optymalizuje liczbę zatrudnionych osób. Do podobnych systemów współpracy należy reworking. Polega on na realizacji szeregu czynności często związanych z naprawą lub przerobieniem najczęściej na wyrobach niezgodnych. Gdzie szukać tego typu usług?

Przeczytaj całość
flagi kontaktowe
+48 731 365 709
info@smartwork.pl
flagi kontaktowe
+48 517 645 143
n.tkachuk@smartwork.pl
Pon. - Pt. 8:00 - 18:00
Niedziela - nieczynne
ul. Bystrzycka 7a
58-100 Świdnica, Polska